Här är en förteckning över alla våra plastikkirurger och var du kan hitta dem. För att enkelt hitta en mottagning nära dig kan du göra en geografisk sökning.

Medlemmar

Per Alberius

E-post: dr.per@alberiuskliniken.se
Telefon: 0709-14 15 14

Alberius kliniken
Karl Gustavs gata 61B
254 40 Helsingborg

Lena Andersson

Webbplats: http://www.anelca.com
E-post: anderson@anelca.com
Telefon: 0044 20 7079 42 52

Anelca Clinic
84 Harley Street
W1G 7HW London

Björn Arnljots

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: bjorn.arnljots@ak.se
Telefon: 040-263000

Akademikliniken
Regementsgatan 35
21753 Malmö
Ingen bild

Jesper Bergdahl

E-post: jesper@diamondplastikkirurgi.se
Telefon: 076-540 77 77

Diamond Plastikkirurgi
Stortorget 7-9
702 11 Örebro

Ingemar Blomgren

Webbplats: http://www.Astoriakliniken.se
E-post: dr@blomgrenplastik.se

Astoriakliniken
Kungsgatan 37
111 56 Stockholm
Ingen bild

Gunnar Blomqvist

E-post: gunnar.blomqvist@vgregion.se
Telefon: 031 - 342 50 00

Frölunda Spec.sjh
Marconig 31
426 22 Västra Frölunda

Jörg Bohn

Webbplats: http://www.citadellkliniken.com
E-post: jorg@citadellkliniken.com
Telefon: 0418-220 00

Citadellkliniken
Strandpaviljongen Selma Lagerlöfsv. 55
261 31 Landskrona

Carolina Borén

E-post: carolina.boren@eliteclinic.se
Telefon: 031-18 19 00

Elite Clinic Borén & Lewin Plastikkirurgi
Odinslundsgatan 25
412 66 Göteborg

Karl Bremer

Webbplats: http://www.artclinic.se
E-post: karl.bremer@artclinic.com
Telefon: 0104998600

Art Clinic AB - Göteborg/Jönköping
Batterigatan 11
553 05 Jönköping

Håkan Brorson

Webbplats: http://www.plastikkirurgihassleholm.se
E-post: brorson@plasticsurg.nu
Telefon: 0451-458 30

Plastikkirurgi i Hässleholm AB
Hässleholmsvägen 1
281 44 Stoby Hässleholm

Peter Cosmo

Webbplats: http://www.citadellkliniken.com
E-post: cosmo@citadellkliniken.com
Telefon: 0418-22 000

Citadellkliniken
Strandpaviljongen Selma Lagerlöfsv. 55
261 31 Landskrona

Ann-Charlotte Docherty Skogh

Webbplats: https://eriksbergskliniken.se
E-post: info@eriksbergskliniken.se
Telefon: 08-6113030

Eriksbergskliniken
Eriksbergsgatan 4
114 30 Stockholm

Åsa Edsander-Nord

E-post: asa.edsander-nord@karolinska.se
Telefon: 08-615 05 50

Plastikkirurggruppen
Dalagatan 9
113 24 Stockholm

Marcus Ehrström

Webbplats: https://www.nordiskakliniken.se
E-post: marcus.ehrstrom@gmail.com

Nordiska Kliniken
Drottninggatan 33
111 51 Stockholm

Mattias Elmér

Webbplats: http://www.nordiskakliniken.se
E-post: mattias.elmer@nordiskakliniken.se
Telefon: 084117676

Nordiska Kliniken
Drottninggatan 33
111 51 Stockholm
Ingen bild

Göran Elmerstig

Webbplats: http://www.teresklinikenmalmo.se
E-post: goran.elmerstig@teresklinikenmalmo.se
Telefon: 0770-456070

Aleris Malmö Arena
Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Peter Emanuelsson

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: peter.emanuelsson@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm

Dan Fagrell

Webbplats: http://www.gpc.nu
E-post: ambulatorium.ab@spray.se
Telefon: 031-89 90 40

Göteborgs Plastikkirurgiska Center
Fridkullagatan 35
412 62 Göteborg

Marie Forseni

Webbplats: http://www.stockholmplastikkirurgi.com
E-post: Marie.forseni@stockholmplastikkirurgi.com
Telefon: +46 73-366 05 09

Stockholm Plastikkirurgi
Kungsgatan 50, 2 tr
11135 Stockholm

Jessica Gahm

E-post: jessica.gahm@victoriakliniken.com
Telefon: 0046707336435

Victoriakliniken
Rösundavägen 4
133 36 Saltsjöbaden

Ulf Garpered

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: ulf.garpered@ak.se
Telefon: 040-26 30 00

Akademikliniken
Einar Hansens Esplanad 29
211 75 Malmö

Fredrik Gewalli

E-post: fredrik.gewalli@apss.se
Telefon: +46 31-14 60 60

aps kliniken Carlanderska Göteborg
Carlandersparken 1
412 55 Göteborg

Håkan Glimåker

Webbplats: http://www.dalakliniken.se
E-post: hakan.glimaker@telia.com
Telefon: 023-797555

Dalakliniken
Kaserngården 4
791 40 Falun

Katia Gomes

Webbplats: http://www.novokliniken.se
E-post: katia.gomes@novokliniken.se
Telefon: 037023030

NOVOKLINIKEN
HATTMAKAREGATAN 1
33130 VÄRNAMO
Ingen bild

Örjan Gribbe

Webbplats: http://www.proformaclinic.se
E-post: gribbe@proformaclinic.se
Telefon: 08-33 33 55

Proforma Clinic
Rosenlundsgatan 29 A
118 53 Stockholm

Rojda Gümüscü

Webbplats: http://www.artclinic.se/
E-post: rojda.gumuscu@artclinic.com
Telefon: 018-4899500

ArtClinic Uppsala
Ljusbärargatan 2
754 23 Uppsala

Carl-Johan Gustafson

Webbplats: http://www.strandkliniken.se
E-post: calle@strandkliniken.se
Telefon: 08-21 91 91

Strandkliniken
Strandvägen 7
114 56 Stockholm

Leif Gylbert

Webbplats: http://www.plastikkirurgen.com
E-post: leif.gylbert@plastikkirurgen.com
Telefon: 08210101

Plastikkir Sophiahemmet
Sophiahemmet Valhallavägen 91
114 86 Stockholm

Angelica Hagelberg

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: angelica.hagelberg@ak.se

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 41 Stockholm

Håkan Hallberg

E-post: hakanhallberg22@gmail.com
Telefon: 031-3421000

Plastikkirurgiska kliniken Sahlgrenska Universitetssjukhuset Göteborg
Gröns stråket 7
413 46 Göteborg

Dhafir Hanoon

Webbplats: http://www.clinicperfekta.se
E-post: dhafir@clinicperfekta.se
Telefon: 019102191

Clinic Perfekta
Storgatan 19
70361 Örebro

Per Heden

Webbplats: http://www.drheden.com
E-post: per.heden@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm
Ingen bild

Morten Helsing

Webbplats: http://www.helsing.se
E-post: morten.helsing@telia.com
Telefon: 019-10 16 58

Plastikkirurg Morten Helsing AB
Engelbrektsgatan 7
702 12 Örebro

Magnus Hober

Webbplats: http://www.improva.se
E-post: magnus.hober@improva.se
Telefon: 08-144444

Improva Plastikkirurgi AB
Linnegatan 9-11
114 47 Stockholm

Patrik Höijer

Webbplats: http://www.nordiskakliniken.se
E-post: patrik.hoijer@nordiskakliniken.se
Telefon: 08-411 76 76

Nordiska Kliniken
Drottninggatan 33
111 51 Stockholm

Olafur Jakobsson

Webbplats: http://www.dagkirurgen.se/
E-post: info@dagkirurgen.se

Dagkirurgen - Lyxx
Storgatan 42
972 33 Luleå

Davor Jergovic

Webbplats: http://www.proformaclinic.se
E-post: davor@devitanova.se
Telefon: 0735-105025

Proforma Clinic
Rosenlundsgatan 29A
118 63 Stockholm

Jan Jernbeck

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: jan.jernbeck@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm
Ingen bild

Thomas Jonsson

Webbplats: http://molding.se
E-post: thomas@molding.se
Telefon: 018-100500

Molding plastikkirurgi
Dragarbrunnsgatan 13
753 32 Uppsala

Oya Kocabalkan

E-post: info@strandkliniken.se
Telefon: 08-21 91 91

Strandkliniken
Strandvägen 7A
114 56 Stockholm

Gunnar Kratz

Webbplats: http://www.plastikakademin.se
E-post: gunnar@plastikakademin.se
Telefon: 013-15 44 61

Plastikakademin
Brigadgatan 4
587 58 Linköping

Claes Lauritzen

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: claes.lauritzen@ak.se
Telefon: 031-166565

Akademikliniken
Guldhedstorget 1
413 21 Göteborg

Anne Therese Lauvrud

Webbplats: http://specialistklinikenumea.se
E-post: annethereselauvrud@gmail.com
Telefon: 090 – 349 58 10

SPECIALISTKLINIKEN
Norra Obbolavägen 129 A
904 22 Umeå
Ingen bild

Eija Le Wartie

Webbplats: http://www.elwkirurgi.se
E-post: info@elwkirurgi.se
Telefon: 0297-403 03

Estetisk Kirurgi
Åsgatan 29
816 30 Ockelbo

Richard Lewin

E-post: richard.a.lewin@gmail.com
Telefon: 031 - 18 19 00

Elite Clinic Borén & Lewin Plastikkirurgi
Odinslundsgatan 25
412 66 Göteborg

Andreas Lindahl

Webbplats: http://Www.Caroviva.se
E-post: andreas@drlindahl.com
Telefon: 0184108108

Carovivakliniken
Dag Hammarskjölds väg 11 B
75237 Uppsala

Anders Liss

Webbplats: http://www.artclinic.se
E-post: anders.liss@artclinic.com
Telefon: 018-4899500

ArtClinic Uppsala
Portalgatan 2 B
754 23 Uppsala

Olle Löfgren

Webbplats: http://www.olplastikkirurgi.se
E-post: olle.lofgren@sophiahemmet.se

Sophiahemmet Plastikkirurgmottagning 2
Vallhallav 91
114 86 Stockholm

Jonas Lundberg

E-post: jonas.lundberg@ak.se
Telefon: 031-166565

Akademikliniken
Guldhedstorget 1
413 21 Göteborg
Ingen bild

Mats Malm

Webbplats: http://www.plastikkirurgi-malm.se
E-post: Mats.malm@me.com
Telefon: 08-13 13 33

Clinique Esthétique
Stenkullavägen 41
112 65 Stockholm Stockholm

Giovanni Maltese

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: giovanni.maltese@ak.se

Akademikliniken Göteborg
Guldhedstorget 1
413 21 Göteborg

Hans Mark

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: hans.mark@vgregion.se
Telefon: 031-16 65 65

Akademikliniken
Guldhedstorget 1
413 21 Göteborg

Tuve Mårtensson

Webbplats: http://www.reformkliniken.se
E-post: tuve@reformkliniken.se
Telefon: 010-1511500

Reformkliniken
Själbodgatan 10
211 35 Malmö

Paolo Montemurro

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: paolo.montemurro@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm

Hamid Natghian

Webbplats: http://Www.estetiskainstitutet.se
E-post: hamid.natghian@estetiskainstitutet.se
Telefon: 08-184060

Estetiska Institutet
Kungstensgatan 2
11425 Stockholm

Igor Niechajev

Webbplats: http://www.lidingokliniken.se
E-post: info@lidingokliniken.se

Lidingökliniken
Torsvägen 30
181 32 Lidingö
Ingen bild

Johan Nordquist

E-post: nordquist@bellakliniken.com
Telefon: 042 14 66 40

Bellakliniken
Badhusgatan 4
252 21 Helsingborg

Jan Ohlsen

Webbplats: http://www.alerisplastikkirurgi.se
E-post: janne.ohlsen@plastikkirurggruppen.se
Telefon: 08-615 05 50

Plastikkirurggruppen
Dalagatan 9
113 24 Stockholm

Charles Randquist

Webbplats: http://www.victoriakliniken.com
E-post: charles.randquist@victoriakliniken.com
Telefon: 08-53021000

Victoriakliniken
Rösundavägen 4
13336 Saltsjöbaden

Jonas Röjdmark

E-post: jonas.rojdmark@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm

Richard Rylander

Webbplats: http://www.conturkliniken.se
E-post: richard.rylander@conturkliniken.se
Telefon: 08-50385800

Conturkliniken
Kommendörsgatan 16
114 48 Stockholm

Per Erik Sahlin

Webbplats: http://www.artclinic.se
E-post: per.sahlin@vregion.se
Telefon: 031-13 11 20

Art Clinic AB
Eklandagatan 80
412 61 Göteborg

Said Saidian

Webbplats: https://www.nordiskakliniken.se/
E-post: said.saidian@nordiskakliniken.se
Telefon: 08-411 76 76

Nordiska Kliniken
Drottninggatan 33,
111 51 Stockholm
Ingen bild

Daniel Saiepour

Webbplats: http://www.proformaclinic.se
E-post: daniel@saiepour.com
Telefon: 46709846090

Proforma Clinic
Rosenlundsgatan 29
118 63 Stockholm

Kjell-Ove Sällström

Webbplats: http://www.plastikkirurggruppen.se
E-post: kosallstrom@gmail.com
Telefon: 08-615 05 50

Plastikkirurggruppen
Dalagatan 9
113 24 Stockholm

Ulf Samuelson

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: ulf.samuelson@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm

Susan Sandahl

E-post: susan.sandahl@ateta.se
Telefon: 08-221210

ATETA Plastikkirurgi
Norrlandsgatan 11
111 43 Stockholm

Gabriella Sellman

Webbplats: http://www.ak.se
E-post: gabriella.sellman@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm

Birgit Stark

Webbplats: http://www.plastikkirurggruppen.se
E-post: birgit.stark@ki.se
Telefon: 08-615 05 50

Plastikkirurggruppen
Dalagatan 9
113 24 Stockholm

Tor Svensjö

Webbplats: http://www.plastikkirurgihassleholm.se/
E-post: tor@bahnhof.se
Telefon: +46 (0)451-458 30

Plastikkirurgi Hässleholm
Hässleholmsvägen 1
281 44 Stoby Hässleholm
Ingen bild

Henry Svensson

E-post: henry.svensson@med.lu.se

Plastik.kir
Universitetssjukhuset MAS
205 02 Malmö

Peter Tarnow

Webbplats: http://www.ptplastik.se
E-post: peter.tarnow@vgregion.se

Carlanderska
Carlandersplatsen
405 45 Göteborg

Johan Thorfinn

Webbplats: http://www.plastikakademin.se
E-post: johan@plastikakademin.se
Telefon: 013-154461

Plastikakademin
Brigadgatan 4
587 58 Linköping

Tyge Tindholt

Webbplats: https://malmoplastikkirurgi.se
E-post: tygetindtindholdt@hotmail.com
Telefon: 040223110

Malmö Plastikkirurgi
Östra Varvsgatan 32
21113 Malmö

Riikka Veltheim

E-post: riikka.veltheim@ak.se
Telefon: 08-614 54 00

Akademikliniken
Storängsvägen 10
115 42 Stockholm

Anna von Platen

Webbplats: http://info@estetiskainstitutet.se
E-post: annavonplaten@gmail.com
Telefon: 08 –18 40 60

Estetiska Institutet
Kungstensgatan 2
114 25 Stockholm

Mats Von Wachenfeldt

Webbplats: http://www.artclinic.se
E-post: mats.vonwachenfeldt@artclinic.com
Telefon: 010-499 86 00

Art Clinic Stockholm AB Sophiahemmet
Valhallavägen 91
114 86 Stockholm

Jan Wieslander

Webbplats: http://www.plastikinstitutet.se
E-post: wieslander@plastikinstitutet.se
Telefon: 040-10 30 00

Plastikkirurgiska Institutet
Lilla Varvsgatan 11
211 17 Malmö

Per Windh

Webbplats: http://www.artclinic.se
E-post: per.windh@artclinic.com
Telefon: 031-131120

ArtClinic AB
Eklandagatan 80
412 61 Göteborg

Peter Zachrisson

Webbplats: http://www.artclinic.se
E-post: p.zachrisson@gmail.com
Telefon: 031-131120

ArtClinic AB
Eklandagatan 80
412 61 Göteborg

Johann Zdolsek

Webbplats: http://plastikhuset.se
E-post: plastikhuset.jz@gmail.com

Plastikkuset, Läkarvillan
Tornbyvägen 3
58273 Linköping

Senior

Inaktiva medlemmar